Menu
pc games download Console small games download Google Plus Facebook Page rss

Bloodrayne 2 [PC] Full Download


Bloodrayne 2 [PC] Full Download

 • aksiyon

  englishabout

  Bloodrayne 2

  BloodRayne is a dhampir, born from the unnatural union of vampire and human. Blessed with the powers of a vampire but cursed with the thirst for blood and a weakness to sunlight, Rayne is challenged with her most personal battle yet as she hunts down her siblings. They have banded together and pledged to carry on their father’s legacy of creating a new era of vampire supremacy where humans are mere cattle. Rayne’s siblings have created ‘The Shroud,’ a mysterious substance that will render the sun’s lethal rays harmless to vampires. Now only BloodRayne stands between an unsuspecting humanity and a horrifying vampire dawn.

 • screenshoots

  bloodrayne 2 pc torrent bloodrayne 2 bloodrayne 2 full

 • sistem

  MINIMUM:

  Windows 98 SE/2000/XP, 1.2 GHz processor, 256MB RAM, 200MB virtual memory, 5 GB free hard disc space, DirectX 8.1 or higher (included with game), DirectX compatible sound card, 100% DirectX 8.1 compatible video card, GeForce 3 or higher, with Hardware T&L (Transform & Lighting). Excludes GeForce MX and Go series cards. See full list below.
  Excluded cards:
  – ATI Rage (all), Radeon VE and Radeon 7000, 7500, 9000
  – ATI Mobility Radeon (original, laptop)
  – NVidia GeForce 4 MX 420 or 440 PCI
  – Nvidia Quadro NVS
  – Nvidia GeForce 2 series
  – Nvidia Geforce4 440 Go 64M (laptop users)
  – Kyro 3D Prophet
  – Matrox
  – 3D Labs
  – Intel Onboard (all versions)

  RECOMMENDED:

  Windows XP, Pentium 4 2.0 GHz or AMD equivalent, 512 MB RAM, 200MB virtual memory, 5 GB free hard disc space, 100% DirectX 8.1 compatible video card, Matrox Pahrelia, Nvidia GeForce 6800, ATI Radeon X800, 9600, 9700, 9800 or better, DirectX 8.1 or higher, DirectX compatible sound card

 • BloodRayne 2 Game Play

 • BloodRayne 2 – Deviance – PC
  Genre: Action
  Developer: Terminal Reality
  Publisher: Majesco
  Release Date: 2 Aug, 2005
  Language:English
  SİZE:2.45 GB

  DOWNLOAD

  ———————————

  download

  Rar Password: freetorrentgame.com

  ———————————

  INSTALLATİON

  -Mount .cue – install game
  -Copy crack files from the /deviance folder on cd-rom
  -Paste game installed folder


Bloodrayne 2 [PC] Full Download

FREE TORRENT GAME ( BEST GAMES FOR YOU :) Seed to help other Gamers .
 • Yigit Saka

  are you sure you scanned this with antivirus apps?

  • freetorrent

   sorry , I not using
   my pc not have antivirüs apps 🙂

   • Yigit Saka

    so you are not securing them?
    because i found 2 trojans in it

    • freetorrent

     hi ,only tested this game, but no virus only crack.
     crack detected by antivirus apps and deleted
     free game always need crack .

     • Yigit Saka

      Yes Of course virus in Crack but you said We are scanning them ?

     • Yigit Saka

      why did you lie to me then?

     • freetorrent

      selam , yiğit anladığım kadarıyla Türksün , ne konuda yalan söylediğimi düşünüyorsun anlamadım : ) oyunda vi’rüs yok dediğim gibi sadece vi’rüs programları crack dosyasını virü”s olarak algılar bu da büyütülecek bir durum değildir , yani oyunu kurarsın oynamaya başlarsın hatta antivirus programını da açabilirsin bu sırada ama büyük ihtimal crack program tarafından silineceği için oyun çalışmayacaktır , yani ücretsiz cracklı oyunlar bu şekilde olur cracksız oynayamazsın oyun kırıldığı için orijinal oyunlardan farklı olarak virüs programları tarafından zararlı gibi algılanır , oyunla işin bittiğinde oyunu ve tüm dosyaları kaldırırsın sorun çıkmaz yani , ben virüs programı kullanmıyorum cracklar genelde program tarafından silindiği için umarım anlatabilmişimdir , iyi günler.

     • Yigit Saka

      Tamam da abi crackten trojan çıktı ondan dedim kontrol ediyorum demiştin ya o yüzden

     • freetorrent

      söylediğim şekilde olmuştur virüs programın tehdit olarak algılamıştır crack dosyasını , silmiştir de büyük ihtimal , yinede sen için rahat olsun diye tarat , öyle dene ama oyunun o şekilde çalışacağını sanmıyorum deviance klasöründekileri oyunu yüklediğin yere atman şart yani . hangi oyunu denersen dene antivirus programın %80’inde crack dosyasını tehdit olarak algılar yani her oyun kurulumundan önce özellikle belirtirim indirme linkinin altında programın kapatılması gerektiğini , özellikle v ırus yükleyecek halim yok , kimseyi kandırmadan elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum sahte indirme linkleride koymuyorum kesinlikle.

     • Yigit Saka

      Saolasın abi benim paranoyaklığıma bakma bu aralar çok üstüne düşüyorum sistem dosyalarının .İstersen ben de torrentler ayarlayabilirim siteye(tabii çok uğraşıyorsan ve yardıma ihityacın varsa,yardım derken aramak uzun sürüyordur torrentleri falan)Çok teşekkürler Bloodrayne2 için.Saygılar…

     • freetorrent

      sende haklısın vi*rüs bulaşınca temizlemek biraz zor oluyor , yine de oyunla işin bitince(sonunu getirince) pcyi tarat oyun dosyalarınıda sil , inşallah sıkıntı çıkmaz , ben teşekkür ederim kardeşim yardım teklifi etmen bile güzel : ) ama şuan için gerek yok gibi 1k üzerinde oyun olduğu için günlük yeni oyunlardan eklesem yeterli oluyor , oyun isteği üzerine de torrent yerine upload ediyorum genelde eski oyunlar istendiği için seed düşük oluyor. ama yinede sitede olmayan oyunlardan işe yarar torrentler bulursan bana site mail adresinden gönderebilirsin , bende o şekilde eklerim . iyi günler , iyi oyunlar .

     • Yigit Saka

      Tamam abi benim de 200-300 gb torrent arşivlerim vardı güzel oyunları ve antivirüs programarını sana göndereyim o zaman iyi günler iyi eğlenceler.

UPCOMİNG GAME

Witcher 3 Expansion: Hearts of Stone - October 12th

Categories

Archives